RSS

Pioneer DJ Academy

24 Haz

Bu yazımda sizlere ilgimi çeken bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Hem DJ’lerin/Prodüktörlerin yaptığı kaliteli müzikten keyif alan birisiyim, hem de işin pazarlama boyutu son derece eğlenceli.

Kısaca bahsetmek gerekirse “nedir bu Pioneer Dj Academy?”

DJ’lik mesleğine ilgi duyan kişilerin profesyonel anlamda eğitim alabilecekleri ciddi bir platformun olmayışından yola çıkılan bir düşünce. Ülkemizde daha çok kişinin kendini geliştirmesine bağlı olarak ilerliyor bu meslek. Halbuki dünyada en çok dinlenen parçalara veya altyapıdaki müziğe imza atanların başında geliyorlar.

Akademi size Basic, Pro ve Prodüksiyon Sertifika Programı olarak 3 seçenek sunuyor. İlgi düzeyinize ve maddiyatınıza bağlı olarak herhangi birini seçebilirsiniz. Eğitmen kadrosu da Salih Saka, DJ Tarkan, Murat Uncuoğlu, U.F.U.K gibi ülkemizde ve hatta dünyada ismini duyurmayı başarmış prodüktörlerden oluşuyor.

Daha detaylı bilgi almak için; Pioneer DJ Academy

Gelelim işin pazarlama anlamındaki boyutuna;

Akademi mezunlarına canlı performans sergileyebilecekleri bir ortam sunuluyor. Caddebostan’da SEAT standında iki gün boyunca müzik çalacaklar. Anlaşılacağı üzere projenin sponsorlarından biri de SEAT. Böylece bir marka bütünleşmesi de sağlanmış görünüyor. Ayrıca yapılacak müziğin haftasonuna denk getirilmesi, İstanbul’un en hareketli yerlerinden birinde yapılması ve dikkat çekici olacağı düşünülürse güzel bir etki yaratacaktır.

Projenin bir diğer ortağı da Kadir Has Üniversitesi ve üniversitenin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “İyiliğe Koşu Maratonu“na akademi DJ’leri de tam kadro destek veriyorlar. Elde edilecek gelirle de Cibali bölgesindeki sosyal sorumluluk projelerine destek verecekler. Sosyal sorumluluk projelerine destek olabilmek için bir sosyal sorumluluk projesi yapmak kulağa hoş geliyor. Tabii ki bunun da pazarlanabilir bir olgu olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bu kadar DJ’lerden bahsetmişken, en beğendiğim prodüktörlerin şüphesiz ki başında gelen David Guetta’dan bir paylaşım yapmamak olmaz. Gününüze hareket katsın, keyifli dinlemeler…

Reklamlar
 
Yorum yapın

Yazan: Haziran 24, 2011 in Genel

 

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: