RSS

Müzik Ruhun Gıdası

19 Tem

Müzik benim hayatımda önemli bir yer tutuyor. O yüzden bu konuda bir yazı yazmadan geçemeyeceğim. Herhangi bir enstrüman çalmıyorum ne yazık ki, sesimin de güzel olmadığı bir gerçek ama kaliteli müzikler dinlemek benim için adeta bir tutku.

Şu saatten sonra “müzik” denen olguyu dünya üzerinden kaldırsalar, hayatı çok sıkıcı bulacağıma eminim.

Evde ders çalışma ve kitap okuma faaliyetlerini yapmadığım hemen hemen her anda mutlaka arkaplandan bir müzik sesi geliyordur. Keza otobüs yolculuklarımın çok büyük bir kısmı da müzikçalarımla geçiyor.

Güzel ve kaliteli müzikler ciddi anlamda motive edici oluyor. Kötü geçen bir günü bile bazen bir şarkı unutturabiliyor veya sizi alıp başka alemlere götürebiliyor.

Motivasyon” ve “hayal gücü“. Hayatımdaki önemli iki kavram. Herkesin hayatında da barındırması gerektiğine inandığım olgular. Doğru motive edilmiş hayal gücünün isteklerimize ulaşmakta çok güçlü bir araç olduğuna inanıyorum. İşte bu araca aracılık eden müziklere ise tam anlamıyla bir tutkuyla bağlıyım.

Tam da bu noktada “müzik ruhun gıdasıdır” sözüne fazlasıyla katılıyor ve anlamlı buluyorum. Gerçek anlamda insanın ruhunu yenileyip hayata farklı pencerelerden bakmasını sağlayabiliyor.

Yandaki fotoğrafta da dediği gibi; “müzik yoksa yaşam da yok“. Bir de Madonna şöyle demiş; “Music; makes the people, come together” çok da güzel demiş. Gerçekten müzik evrensel bir dil olmasından dolayı, din, dil, ırk vb. ayrımları gözetmeksizin insanları bir araya getirebilen yegane olgudur.
Hem müzikten bu kadar bahsetmişken, hem de Madonna demişken güzel bir şarkı paylaşmadan olmaz. Beğeneceğinizi umuyorum, keyifli dinlemeler…

Reklamlar
 
Yorum yapın

Yazan: Temmuz 19, 2011 in Genel

 

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: